• Konferencja listopadowa w Mikołajkach

  ZAPRASZAMY NA KONFERENCJĘ W MIKOŁAJKACH

  Jak co roku, odpowiadając na zapotrzebowanie członków i sympatyków Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Budownictwa, działając wspólnie z Wydziałem Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej przy wsparciu naszych zagranicznych partnerów, w dniach 22-23 listopada br. organizujemy w Mazurskim Centrum Kongresowym w Hotelu „Gołębiewski” w Mikołajkach konferencję na temat:

  „Innowacyjność przedsiębiorstwa warunkiem rozwoju i konkurencyjności na rynku budowlanym”

  Zapraszając do udziału w konferencji przedstawicieli przedsiębiorstw wykonawczych, projektowych, producentów i dostawców materiałów budowlanych, maszyn, urządzeń i narzędzi, chcemy, by nie stali się oni tylko słuchaczami, lecz by zaprezentowali swoje osiągnięcia i ścieżki, którymi podążają w drodze do innowacyjności.

  Innowacyjność na placu budowy przejawia się głównie w nowoczesnej technologii rozpatrywanej przez pryzmat stosowanej w niej mechanizacji, wywierając wielki wpływ na organizację robót, warunki pracy, tempo budowy, jakość wykonania, bezpieczeństwo pracy, wizerunek firmy, jej relacje z partnerami zewnętrznymi, środowiskiem.

  Jeżeli uwzględnimy jeszcze ciągły brak rąk do pracy, to usprawnianie procesów budowlanych, stosowanie nowoczesnego osprzętu i konstrukcji pomocniczych, wykonywanie robót za pomocą samobieżnych maszyn, zarządzanie budową przez internet, kontrola budowy za pomocą markerów GPS, kontrola dokładności wykonania przy pomocy urządzeń elektronicznych – staje się bezwzględnym wymogiem.

  Jesteśmy skazani na innowacje w budownictwie. Takie rozwiązania jak: betony samozagęszczające, betony przewodzące światło, pochłaniające CO2, szalunki usuwalne bez usuwania podparcia młodej konstrukcji, systemy samoczynnego wspinania firmy PERI wyposażone w napęd hydrauliczny w wersji stałej lub mobilnej … to tylko kilka przykładów innowacyjnych rozwiązań.

  Aby za nimi nadążyć musimy być gotowi na podejmowanie ryzyka dotyczącego wdrażania innowacji.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji. Swoją obecność potwierdzili prezesi największych firm budowlanych w Polsce.

  Poza dawką ważnych i ciekawych informacji merytorycznych mogą Państwo skorzystać z bogatego programu atrakcji oferowanych przez Hotel. Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu oraz o poinformowanie o nim innych, potencjalnie zainteresowanych osób.

  Zarząd Stowarzyszenia

   

  Program konferencji (do pobrania)

  Formularz zgłoszeniowy (link)

     Aktualności       Kontakt


  Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Budownictwa

  ul. Emilii Plater 18
  00-688 Warszawa
   

  tel.: +48 22 326 00 03
  tel kom.: +48 609 518 660

  e-mail: psmb@psmb.pl

       Copyright © by PSMB 2012


  Realizacja: rychlak.design